یک کد برای هماهنگی قالب شما با نقشه گوگل

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

یک کد برای هماهنگی قالب شما با نقشه گوگل

  • 367 بازدید
  • ۲۷ خرداد, ۱۳۹۲

نقشه گوگل (Google Map) بهترین روش برای نشان دادن اماکن مختلف در یک قالب است (از طرفی استفاده از چنین ویژگی حرفه ای بودن شما را به نمایش می گذارد!) اما بسیاری از وردپرسی ها نمی توانند نقشه های گوگل را در قالب سایتشان به راحتی نصب یا پیاده سازی کنند. در اینجا به شما کد کوتاهی را معرفی می کنیم که می توانید به راحتی با استفاده از آن از نقشه گوگل در قالب تان بهره ببرید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد زیر را در فایل functions.php کپی کنید (بین دو تگ php):

function rockable_googlemap($  atts, $  content = null) {
   extract(shortcode_atts(array(
               "width" => '940',
               "height" => '300',
               "src" => ''
   ), $  atts));
return '<div>
         <iframe src="'.$  src.'&output=embed" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" width="'.$  width.'" height="'.$  height.'"></iframe>
        </div>
       ';
}
add_shortcode("googlemap", "rockable_googlemap");

به محض ذخیره سازی کد، قادر خواهید بود نقشه های گوگل را در نوشته و یا صفحه هایتان به کار ببرید. برای انجام این عمل، url نقشه مورد نظر را به دست آورید و کد را به صورت زیر استفاده کنید:

[googlemap src="google_map_url"]

به جای متن “google_map_url” آدرسی که پس از پیدا کردن مکانتان در گوگل مپ، بر روی علامت زنجیر یعنی به صورت زیر، کلیک کنید و لینک داخل باکس را در جای متن google_map_url بنویسید.

گوگل مپ وردپرس

امیدواریم از این نکته کوچک در مورد نقشه گوگل در وردپرس لذت برده باشید.

 

نوشته یک کد برای هماهنگی قالب شما با نقشه گوگل اولین بار در وردپرس با طعم فارسی منتشر شد.

ادامه مطلب:
ارسال نظر