چگونه یک کد کوتاه در وردپرس بسازیم؟

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

چگونه یک کد کوتاه در وردپرس بسازیم؟

  • 475 بازدید
  • ۰۶ آبان, ۱۳۹۱

همزمان با انتشار نسخه ۲.۵ وردپرس قابلیتی به نام کدهای کوتاه (shortcode) به آن اضافه شد.

کار با کدهای کوتاه بسیار راحت است ، برای اینکار کافی است تا از ویرایشگر وردپرس خود استفاده کنید.بدین منظور سبک ویرایشگر خود را به HTML تغییر دهید.سپس کد کوتاه خود را در آن قرار دهید.در حقیقت اساس کار کدهای کوتاه بر تغییر خودکار به کدهای اصلی و صد البته بلندتر در زمان ذخیره متن مورد نظر در ویرایشگر است.

اما می خواهیم تا کدکوتاهی را بسازیم که پیام معروف “سلام جهان” را نمایش بدهد.برای ساخت یک کد کوتاه کافی است تا قدری با کدنویسی آشنا باشیم.

۱)ابتدا فایل توابع پوسته (functions.php) را باز می کنیم.

۲)سپس کدهای زیر را به فایل توابع پوسته منتقل می کنیم:

function hello() {
    return '! سلام جهان';
}

۳)در حال حاضر تابع ما ساخته شده است ، حالا باید اقدام به تغییر تابع به یک کد کوتاه کنیم ، به همین خاطر از تابع add_shortcode()  استفاده می کنیم.این تابع کار را برای ما بسیار راحت تر می کند.کافی است که کد زیر را بعد از تابع hello()  پیست کنید. سپس فایل توابع پوسته (functions.php) خود را ببندید:

add_shortcode('hw', 'hello');

۴)قسمت اول نام کد کوتاه شما است و قسمت دوم نامی است که بوسیله ی آن کد خود را فرا می خوانید.شما می توانید به جای “hw” نام دلخواه خود را قرار دهید.

۵)کار تمام شد!حالا شما می توانید از کد کوتاه خود در هر جایی که مایل هستید از آن استفاده کنید.برای این کار کافی که سبک ( مد ) ویرایشگر خود را به HTML تغییر دهید و نام کد کوتاه خود را در آن یادداشت کنید:

[hw]

منبع : کانال » وردپرس
ارسال نظر