چگونه : دکمه Pin It شبکه Pinterest را در سایت قرار دهیم ؟!

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

چگونه : دکمه Pin It شبکه Pinterest را در سایت قرار دهیم ؟!

 • 474 بازدید
 • ۰۶ آبان, ۱۳۹۱

pinterest-180x180پینترست یک شبکه اجتماعی نو ظهور با سبک و سیاقی جدید است که توانسته در این مدت حضور خود جایگاه مناسبی در میان غول های اجتماعی نظیر فیس بوک،تویتتر ، گوگل پلاس و لینکداین برای خود دست و پا کند . جایگاهی که می تواند هر مدیر وب سایتی را مجاب کند دکمه “Pin It” آن را به وب سایت خود اضافه کند . با افزودن این دکمه که کارکردی شبیه دکمه Like فیس بوک و +۱ گوگل پلاس دارد ، این امکان برای کاربران pinterest فراهم می شود با راحتی بیشتری مطالب دلخواه خود را در شبکه خود منتشر کنند.اگر شما هم مجاب شده اید این کار را انجام دهید با ما همراه باشید تا میهمان جدیدی را به جمع دکمه های اشتراک گذاری وب سایت بیفزاییم (احتمالا روزی خواهد آمد که تعداد این دکمه ها از خود مطالب بیشتر باشد ^.^)

pinterestbuttons

قدم اول

اولین چیزی که باید انجام دهیم، اضافه کردن کد زیر به فایل footer.php قالب است که باید درست قبل از تگ پایانی body قرار گیرد

<script type="text/javascript">
(function() {
  window.PinIt = window.PinIt || { loaded:false };
  if (window.PinIt.loaded) return;
  window.PinIt.loaded = true;
  function async_load(){
    var s = document.createElement("script");
    s.type = "text/javascript";
    s.async = true;
    s.src = "http://assets.pinterest.com/js/pinit.js";
    var x = document.getElementsByTagName("script")[0];
    x.parentNode.insertBefore(s, x);
  }
  if (window.attachEvent)
    window.attachEvent("onload", async_load);
  else
    window.addEventListener("load", async_load, false);
})();
</script>

قدم دوم

حالا باید کد زیر را که مربوط به نمایش دکمه است در فایل single.php بگذارید و جایی که می خواهید دکمه pinterest قرار گیرد

<?php $ pinterestimage = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id( $ post->ID ), 'full' ); ?>
<a href="http://pinterest.com/pin/create/button/?url=<?php echo urlencode(get_permalink($ post->ID)); ?>&media=<?php echo $ pinterestimage[0]; ?>&description=<?php the_title(); ?>" class="pin-it-button" count-layout="vertical">Pin It</a>

کد بالا تصویر شاخص پست را به عنوان عکس ، عنوان پست را به عنوان توضیحات و آدرس پست را به دکمه شبکه پینترست می دهد .در ضمن این دکمه به صورت عمودی خواهد بود یعنی شمارشگر تعداد پین کننده ها در بالا و دکمه در پایین نمایش داده خواهد شد . اگر می خواهید دکمه به صورت افقی باشد می توانید مقدار پارامتر count-layout را به horizontal تغییر دهید.

امیدوارم مورد استفاده تون قرار بگیرد

منبع

منبع : Fotolia | فتولیا » WordPress
ارسال نظر