پوسته وردپرس و فایل های اصلی

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

پوسته وردپرس و فایل های اصلی

  • 16 بازدید
  • ۱۷ دی, ۱۳۹۶

 

برگه ها در قالب های مختلف وردپرس با یکدیگر ارتباط دارند و با هم یک قالب وردپرس را تشکیل می دهند.

کاربری از صفحه وبسایت بازدید می کند سپس وردپرس یک برچسب در قالب را با عنوان author-X.php (X : مانند نام نویسنده ) جستجو می کند. اگر چنین فایلی وجود نداشته باشد فایل اصلی author.php جستجو خواهد شد و سپس فایل archive.phpمورد جستجو قرار می گیرد . در آخرین مرحله فایل index.php بررسی و جستجو شده و سپس صفحه مورد نظر بارگذاری خواهد شد. این مراحل در جستجو کاربر در قالب وردپرس اجرایی خواهد شد.

 

template hierarchy - پوسته وردپرس و فایل های اصلی

 

فایل هایی که قالب نیاز دارد

اولین مورد مهم برای قالب های وردپرسی فایل های اصلی قالب است. این فایل ها همه فایل های قالب را در برمی گیرد. هوشیار باشید که برای کارکرد صحیح وبسایت همه این موردها مورد نیاز است.
برای مثال ، هر دو فایل function.php و style.css باید وجود داشته باشند. لیست هایی در function.php وجود دارد که برای سفارشی سازی وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد.
همه فایل ها به صورت دسته بندی شده یاعث به وجود آمدن فایل قالب شده که آن ها را به دو دسته تقسیم می کند :

_ بخشی که عملکرد آن ها خارج از حلقه وردپرس می باشد.

_ بخشی که عملکرد آن ها داخل حلقه وردپرس است.

نکته : حلقه ی وردپرسی برای بخش محتوا و پست ها و برگه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع فایل های قالب خارج از حلقه

در هنگام رجوع به فایل های خارج از حلقه به این مفهوم است که موردهایی از برگه شما خارج از نوشته یا محتوای اصلی برگه است.

این مورد شامل محتوا در سربرگ و پانوشت هم خواهد شد. سربرگ دربرگیرنده همه کدهای اچ تی ام ال و اطلاعات اصلی می باشد که قبل از مشخص شدن محل محتواهای سایت مشخص شده و پانوشت شامل همه موردها بعد از نوشته ها و محتوای داخلی سایت خواهد شد.

فایل سربرگ با عنوان header.php و فایل پانوشت footer.php گفته می شود. هر دو نوع فایل خارج از حلقه ی وردپرسی داخل پوسته قرار دارند.
فایل مهم دیگری که در پوسته قرار گرفته است sidebar.php می باشد. این فایل برای تمام محتواهای خارج از ویرایشگر می باشد.

توجه داشته باشید که این فایل به صورت زنده در گوشه ی سمت راست یا چپ قرار گرفته، اما این فایل در واقع می تواند در هر مکان قرار گرفته باشد که به نوع قالب بستگی دارد.
اخرین بخش ، فایل comment.php در قالب می باشد که در پایان هر پست وردپرس دیده می شود. این فایل پیچیده اما در فرم ساده است که کدهای اچ تی ام ال و پی اچ پی را دربرمی گیرد.
هوشیار باشید که فایل های خارج از حلقه از اهمیت بالایی برخوردار هستند اما ساختار اصلی سایت های وردپرسی به فایل های قالب شامل محتوا و موجود در حلقه وابسته است.

 

 

صفحه اصلی

بدانید و آگاه باشید که مهم ترین صفحه در سایت وردپرس صفحه ی اصلی است.

زمانی که کاربر صفحه ی اصلی سایت را مشاهده می کند وردپرس فایل index.php را جستجو و نمایش می دهد. صفحه هایی مانند بایگانی، برگه ها و … نمونه هایی از این مورد هستند که به index.php وابسته می باشند.
فایل دیگری که بر روی صفحه اصلی اثرگذار است فایل front-page.php می باشد. اگر این فایل در داخل قالب وجود داشته باشد ، صفحه index.php به حساب ننیامده و اولویت با این فایل خواهد بود.

دو روش برای استفاده از front-page.php وجود دارد اولین روش استفاده از لیست برگه ها می باشد گرچه این برگه می تواند به عنوان یک برگه ایستا مورد استفاده قرار بگیرد که از بخش تنظیمات قابل بررسی است.
بدانید و آگاه باشید که فایل های index.php و front-page.php می توانند کدهای یکسانی را شامل شوند و صفحه ابتدایی یکسانی را ایجاد کنند. هر چند front-page.php فقط توسط وردپرس برای ایجاد صفحه ی اصلی استفاده می شود در حالی که index.php به صورت پیش فرض تمامی قالب ها با هر نوع سیستم را شامل می شود.

 

archivePHP file - پوسته وردپرس و فایل های اصلی

 

صفحه بایگانی

برگه ای است که  همه موردهای مهم سایت را نمایش می دهد. این موارد شامل دسته ها ، اطلاعات برگه ها ، صفحات نویسندگان، پست های سفارشی و یا دیگر موردها را شامل شود.
پوسته پیش فرض برای این برگه زیبایی خاصی ندارد که معمولا هم پوسته ویژه ایی رو برای این مورد لحاظ نمی کنند و به شکل نرمال از آن بهره برداری می شود. فایل Archive.php برای پوسته مهم و اساسی نیست اما می تواند به آسانی از index.php دستور دریافت کند.

اما پیشنهاد می شود که ساختار صحیحی برای این صفحه ایجاد شود.

پس به شکل ترتیبی این گونه خواهد بود :

archive.php

index.php

 

 

 

” با افتخار از وردپرس تشکر می کنیم. “


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


ارسال نظر