وردپرس و ابزارک ها

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

وردپرس و ابزارک ها

  • 17 بازدید
  • ۰۹ دی, ۱۳۹۶

در این نوشته به بررسی ابزارک های وردپرس می پردازیم.
هر نوع قالب که نصب می شود از قسمت های گوناگونی مانند ویرایشگر ، شخصی سازی و تنظیمات تشکیل شده است که ابزارک ها و کدهای قالب را هم شامل می شود.شما می توانید با استفاده از ابزارک ها قالب های وردپرس را تکمیل کنید.

در ذهن خود تصوئر کنید که دموی قالبی را  در یک وبسایت مشاهده کرده و قصد می کنید که قالب را نصب و دانلود کنید اما بعد از رفرش کردن وبسایت مشکل بزرگ پیش می آید و آن قالبی را که قبلا مشاهده کرده بودید در سایت خود نخواهید داشت.

در ابتدا شما نسبت به مکانی که قالب را دانلود کردید بدبین خواهید شد و شاید از این موضوع ناراحت شده و دیگر این فعالیت را انجام ندهید. به این نکته  توجه کنید و هوشیار باشید که شما در نصب قالب فعالیت صحیحی را انجام داده اید تنها مشکل عدم اجرای تنظیمات است. ابزارک ها در این مورد نقش بزرگی را ایفا می کنند.
به منظور دسترسی به ابزارک ها می بایست وارد پنل وردپرس شده و سپس موشواره (ماوس) را روی مورد نمایش قرار می دهیم تا بتوان به زیر منوی ابزارک دست پیدا کرد.

 

widget menu - وردپرس و ابزارک ها

 

زمانی که وارد این قسمت شدید ، ستون هایی را ملاحظه خواهید کرد. ابزارک هایی که در قالب شما وجود دارند در ستون قسمت راست قابل مشاهده خواهد شد و برای این که نمایش داده شوند با به حالت فعال دربیایند. برای نمونه به اسکرین شات زیر توجه کنید :

 

access widgets 1 - وردپرس و ابزارک ها

 

در پایین صفحه گزینه ای با عنوان ابزارک های غیر فعال وجود دارد دیده می شود که با توجه به بررسی های قبلی ، ابزارک هایی که خواهان حذف آن ها هستید را باید با عمل درگ و دراپ کردن به این قسمت انتقال دهید.

 

delete widgets - وردپرس و ابزارک ها

 

در ستون های سمت چپ با توجه به امکانات موجود در سایت گزینه هایی وجود دارند که شما امکان ایجاد کردن آن ها برای سایت را با انتقال ابزارک ها به این قسمت خواهید داشت.

 

exsist widgets - وردپرس و ابزارک ها

 

حالا باید چگونه این فعالیت را انجام داد.

برای مثال یکی از ابزارک های سمت چپ رو به راست انتقال می دهیم و با علامت زدن در هر بخش ، این ابزارک را انتقال دهیم. اکنون ابزارکی را که در تصویر مشاهده می کنید به خدمات صفحه ی اصلی انتقال پیدا کرده است.

 

transfer widgets - وردپرس و ابزارک ها

 

با این فعالیت ابزارک های شما در سایت جای گذاری شده و سایت به درستی تکمیل می شود و همان گونه در دمو قالب را مشاهده کردید در سایت خود داشته باشید.

 

 

” با افتخار از وردپرس تشکر می کنیم. “


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


ارسال نظر