نحوه نوشتن بالانویس و زیرنویس در وردپرس

وردپرسی | طراحی سایت با وردپرس

وردپرسی فیدخوان سایت های مرتبط با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. مطالبی شامل قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، هک های وردپرس و اخبار دنیای وردپرس. تمام مطالب برای رعایت حقوق نویسندگان دارای لینک منبع می باشد. سایت های مرتبط با وردپرس نیز که تمایل به ثبت فید خود در سایت وردپرسی دارند نیز می توانند از بخش ثبت سایت به ما اطلاع رسانی کنند. توجه داشته باشید که لازمه این کار داشتن فید مخصوص مطالب وردپرس می باشد.

نحوه نوشتن بالانویس و زیرنویس در وردپرس

  • 98 بازدید
  • ۱۲ اسفند, ۱۳۹۲

New نحوه نوشتن بالانویس و زیرنویس در وردپرس

تا حالا شده که بخواهید در وردپرس متنی را بنویسید که برای کلمه ای زیرنویس (اندیس) بزارید مثل H2O و یا بالانویس بنویسید مثل وقتی که می خواهید در پانویس نوشته به چیزی ارجاع دهید؟

در ویرایشگر دیداری وردپرس هر چه بگردید دکمه ای برای نوشتن بالانویس و زیرنویس نمی‌یابید، اما این امکان فراهم است که از بالانویس و پانویس استفاده کنید، یک راه حل این است که به جای ویرایشگر دیداری از ویرایشگر متنی استفاده کنید و  عبارتی را که می خواهید که به صورت بالانویس باشد را در داخل تگ <sup>  و زیر نویس را در داخل تگ <sub> قرار دهید.

برای مثال برای نوشتن H2O   از کد زیر می توانید استفاده کنید:

H<sub>2</sub>0

و برای بالا نویس از کد زیر:

My reference<sup>1</sup>

که به این صورت نمایش داده می شود‌:
My reference1

اگر که نمی دانید که چگونه ویرایشگر متنی را اجرا کنید یا چیزی از کدهای HTML  نمی دانید مقاله آموزش HTML در وردپرس را بخوانید.

اضافه کردن دکمه‌های بالانویس و پانویس به ویرایشگر دیداری

ممکن شما زیاد لازم باشد که از پانویس و یا زیرنویس استفاده کنید و کار با html هم برایتان سخت باشد پس لازم است که دکمه‌های بالا نویس و زیرنویس به محیط دیداری افزوده شود، ویرایشگر نوشته های وردپرس ، TinyMCE است و این ویرایشگر قدرتمند تقریبا هر آنچه که لازم است را دارد اما وردپرس دکمه‌هایی را که استفاده کمتری دارند را غیر فعال ساخته تا کمتر محیط ویرایشگر شلوغ باشد برای فعال کردن دکمه های بالانویس و زیر نویس کافی است فایل function.php  قالبی را که در حال حاضر استفاده می کنید را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه نمایید:

function my_mce_buttons_2($  buttons) {	
	/**
	 * Add in a core button that's disabled by default
	 */
	$  buttons[] = 'sup';
	$  buttons[] = 'sub';

	return $  buttons;
}
add_filter('mce_buttons_2', 'my_mce_buttons_2');

خوب حالا دکمه های بالانویس و زیر نویس فعال می شوند :

Selection 096 نحوه نوشتن بالانویس و زیرنویس در وردپرس

امیدوارم این ترفند مفید واقع شود icon smile نحوه نوشتن بالانویس و زیرنویس در وردپرس

ادامه مطلب: همیار وردپرس » کد های وردپرس
ارسال نظر